Вищі навчальні заклади

vizyon

Uluslararası Vizyon Üniversitesi

sfu

Sigmund Freud Üniversitesi

taras

Taras Shevchenko Üniversitesi

ydu

Yakın Doğu Üniversitesi

sfu

Sigmund Freud Üniversitesi

2007 yılında Psikoloji Fakültesi kuruldu. SFU’da öğretilen psikolojiye yaklaşım, kültürel ve sosyal bilimler içinde açıkça yer almaktadır. Bu bakımdan SFU, psikolojinin bugüne kadarki yaygın bilimi yaklaşımlarına doğal bilimlere ait bir alternatif sunmaktadır.

SFU gerçekten bir Avrupa üniversitesidir. Yurtdışındaki ilk şube 2006 yılında Paris’te kuruldu, ardından Ljubljana, Berlin, Milano ve Linz (Avusturya). Tüm branşlar, psikoterapi ve psikoloji derslerini yerel dilde ve yerel kültür doğrultusunda, fakat ortak bir öğretme yaklaşımına dayalı olarak sunmaktadır.

2009 yılında SFU, sunulan diploma programlarını genişletmeye başladı. 2015 yılında tıbbın çalışma alanı akredite edilmiş ve bunu 2016 yılında takip etmiştir. Onlar yeni Sivil Katılımcılardır, fakat bilim geleneğinin en eski alanları arasındadır.

Yenilikçi ve öğrenci merkezli öğretim, gelecek vaat eden araştırma nişlerini bulmak ve doldurmak ve öğrenmeye ve büyümek isteyen öğrenciler için entelektüel bir yuva olmak, SFU’yu bugün okumak için eşsiz bir yer haline getirmektedir.

Doktora Programı

vizyon_uni

Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Merkezi Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan “Şar-Vardar İlim Kültür ve Sanat Vakfı”nın 17 Haziran 2014 tarihinde Makedonya Cumhuriyeti Hükümetine “Uluslararası Vizyon Üniversitesi”nin kurulması için için yapmış olduğu başvuru, 07 Ekim 2014 tarihinde, Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti Bakanlar Kurulu kararının ve 20 Ekim 2014 tarihli resmi gazetenin 153 sayılı ve 4781 nolu yayımlanması ile, Uluslararası Vizyon Üniversitesi, M.C. Bakanlar Kurulu Kararı ile Avrupa ve Balkanlarda kurulan ve Türkiye dışında anadilde eğitim yapma hakkına sahip olan ve resmi akredite edilen ilk ve tek üniversite hüviyetini kazandı.

Lisans
Programı

Yüksek Lisans
Programı

Doktora
Programı

ydu

Yakın Doğu Üniversitesi

Yakın Doğu Üniversitesi 1988 yılında KKTC Milli Eğitim Bakanlığı’nın 17/1986 sayılı Milli Eğitim Yasası’na bağlı olarak Bakanlar Kurulu onayı ile Lefkoşa’da kurulan yüksek düzeyde eğitim olanakları ve yetkin öğretim kadrosuyla uluslararası bir kimlikte etkinlik gösteren bir yükseköğretim kurumudur.

Yakın Doğu Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği’ne (EUA), UNESCO bünyesindeki Dünya Üniversiteler Birliği’ne (IAU), İslam Dünyası Üniversiteler Federasyonu’na (FUIW) Uluslararası Mühendislik Eğitimi Topluluğu (IGIP), Uluslararası Saygın Medikal Akreditasyon Sistemi (JCI) ve 118 ulusal ve uluslararası kuruluşa tam üyedir.

Tüm akademik ve idari birimleriyle Yakın Doğu Üniversitesi’nin, 19 Fakülte, 220 lisans ve önlisans, 218 master ve doktora programıyla eğitim veren 8 enstitü, 3 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 3 okul ve 28 araştırma merkeziyle seçkin öğrencilerine en iyi eğitim ve öğretim ortamı sağlamakla birlikte; temel amacı, onları kendine güvenen, sorumluluğunu herşeyin üzerinde tutan, toplumsal ve tarihi değerlerini gözeterek, akılcı, yaratıcı ve özgür düşünceye sahip Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş bireyler olarak yetiştirmektir.

Yüksek Lisans Programı

taras

Taras Shevchenko Üniversitesi

1834 yılında kurulan Kiev Milli Taras Shevchenko Üniversitesi; bilim, eğitim, kültür ve topluma çok değerli katkılarda bulunacak akademisyenler, öğretim üyeleri ve öğrenciler yetiştirmenin yanı sıra, Ukrayna halkının hayatını iyileştirmek ve gelecek kuşaklara yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir.

Kiev Milli Taras Shevchenko Üniversitesi; ayrı bir araştırma profili ve Ukrayna’nın önde gelen, çağdaş bir akademik eğitim merkezi olması yönüyle örnek bir üniversitedir.

Üniversitemiz 13 fakülte, 9 enstitüden oluşmaktadır. Üniversitede 26 binin üzerinde öğrenci bulunmaktadır. Yüksek lisansta yaklaşık 1.645 ve Doktorada ortalama 225 öğrencisi vardır.

Üniversitede her yıl 350’den fazla doktora ve yüksek lisans tezi hazırlamaktadır.

Üniversitemiz; konforlu öğrenci yurtları, bilgisayar kulüpleri, spor tesisleri, kafeteryalar ve dans salonları bulunan büyük bir kampüse sahiptir.

Doktora Programı